top of page

Результати моніторингу якості освіти 

в ЗДО № 35 «Дюймовочка» (жовтень 2021 р.)

 

    На виконання статті 22 Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів від 14.12.2011 р. № 1283 «Про затвердження порядку проведення моніторингу якості освіти», державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, з метою моніторингу якості освітнього процесу у закладі дошкільної освіти, на початку навчального року (жовтень 2021 р.) був  проведений моніторинг розвитку дітей відповідно до віку, вивчено стан підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі, намічені заходи роботи з дітьми, які мають низький рівень підготовки та проведення відповідної роботи.

    Моніторингове дослідження розвитку дітей було проведено у всіх  вікових групах закладу дошкільної освіти на виконання Базового компоненту дошкільної освіти. Педагогічне вивчення розвитку дітей здійснювалося згідно термінів складеного плану і фіксувався у картках результатів моніторингу сформованості основних компетенцій.

    Результати моніторингового обстеження кожної дитини було внесено у зведену картку результатів моніторингу сформованості основних компетенцій відповідної вікової групи.

   Педагоги були забезпечені інструментарієм для здійснення моніторингу, матеріалами щодо фіксування результатів (таблицями, картками) та матеріалами проведення педагогічної діагностики.

  Педагоги аналізували та узагальнювали дані педагогічного вивчення на основі результатів моніторингу. На нарадах при  завідувачу були проаналізовані результати та за динамікою змін у розвитку дошкільників були визначені необхідні методи надання їм допомоги за кожною освітньою лінією Базового компонента дошкільної освіти, внесені корективи в освітній  процес, як індивідуально для кожної дитини, так і всієї групи в цілому.

         Результати моніторингу:

       Моніторингом було охоплено 10 дітей (77 %) із 13 дітей раннього віку. Аналіз особливостей розвитку дітей групи раннього віку «Сонечко» показав, що 77 % дітей мають достатній розвиток відповідно віку. Проте, потребує подальшого вдосконалення робота з розвитку мовлення, а саме приділення більшої уваги звуковимові малюків та поєднання окремих фразових сполучень у речення. Багато понять залишаються в пасивному словнику дітей.  На початковому рівні залишається розвиток дрібної моторики у деяких дітей, тому показники з образотворчої діяльності на середньому рівні.

    Моніторингом було охоплено 15 дітей (75 %) із 20 дітей молодшо-середнього дошкільного віку,   (група «Волошка»). Аналіз  розвитку дітей  показав, що  11 (73 %) дітей мають достатній рівень розвитку відповідно до віку, 4 ( 27 %) дітей – середній рівень розвитку.  Дітей початкового рівня розвитку за освітніми лініями Базового компонента немає. Заслуговують на увагу якісні показники опанування дітьми основними рухами з фізичної культури. 13 дітей (87 %) мають достатній рівень фізичного розвитку.

        Моніторингом було охоплено 19 (79 %) із 24 дітей середньо-старшого дошкільного віку (група «Калинка»).  

        Аналіз  розвитку дітей  середньо-старшої групи показав, що 12 (63 %) дітей мають достатній рівень розвитку відповідно до віку, 7 (37 %) – середній рівень розвитку.  Низький рівень розвитку дітей відповідно до віку відсутній. Можна зробити висновок, що із 19 обстежених дітей – діти зрілі у фізіологічному й соціальному відношенні, мають певні емоційно-вольові навички, володіють розумовими операціями, вміють узагальнювати, диференціювати предмети і явища довкілля, планувати свою діяльність і здійснювати самоконтроль, позитивно ставляться до навчання.  На достатньому рівні (79 %) розвинуті психічні процеси, добрі потенційні можливості щодо розвитку пізнавальних процесів. 

        Це свідчить про результативну роботу педагогів, які використовували у своїй  діяльності  ефективні методи та прийоми, що дали можливість дітям активно мислити, висловлювати свою думку, займатися пошуковою діяльністю, проявляти творчість, тобто оволодівати технологією життєтворчості.

    Аналіз якості освітнього процесу, рівня сформованості компетентностей дітей дошкільного віку за програмою «Я у Світі», виконання Базового компонента дошкільної освіти дав можливість педагогічному колективу намітити подальші дії щодо підвищення рівня розвитку дошкільників за основними освітніми лініями. 

bottom of page