Сумський дошкільний навчальний заклад
(ясла-садок) № 35 "Дюймовочка"
Інноваційні технології в ЗДО
Педагоги ЗДО впроваджують в практику інноваційні форми навчально – виховної роботи, проводять майстер – класи. А саме:
Технологія саморозвитку М.Монтессорі.
В садочку створено предметно-просторове середовище, у якому дитина може найповніше реалізовувати свої природні здібності та задатки. Діяльність дитини вільна та самостійна. Вихователь Максимова Л.В. використовує у роботі матеріали, з якими діти працюють, наслідуючи педагога, діючи за зразком, а потім самостійно приступають до їхнього виконання.
Коректурні таблиці Н.Гавриш.
Коректурні таблиці використовуємо як засіб розвитку творчості кожного вихованця. Кожного разу вихователі різновікової (середньо - старшої групи) разом з дітьми можуть знаходити нові педагогічні рішення у використанні таблиці.
Теорія розв'язання винахідницьких задач (ТРВЗ)
Основне завдання педагогів закладу – навчати дитину розв'язувати проблеми різного рівня складності з використанням винахідницьких завдань. Вихователі використовують колективні ігри, ігри-заняття, під час яких діти спостерігають за навколишнім світом, виявляють різні властивості предметів, явищ, шукають відповіді на поставлені питання.
Пошуково - дослідницька діяльність
Активізує розвиток творчих здібностей, набуття дитиною нових знань, вмінь і навичок дослідницької поведінки і обробки одержаного матеріалу.
Пісочна терапія
Спостереження і досвід показують, що ігри з піском позитивно впливають на емоційне самопочуття дітей і дорослих, і це робить його прекрасним засобом для розвитку і саморозвитку дитини.
Спадщина В.О.Сухомлинського
В своїй роботі педагоги використовують спадщину В.О.Сухомлинського, зокрема уроки мислення в природі
Методика М. Єфіменко